Separatory magnetyczne

W zakresie separacji magnetycznej proponujemy Państwo skuteczne systemy firmy

Sesotec GmbH oraz Premium Magnets.


W ofercie posiadamy szereg rozwiązań dedykowanych do różnych gałęzi przemysłu.

Separatory dedykowane do przetwórstwa tworzyw oraz współpracy z separatorami wszystkich metali

Prezentowane separatory wykonane są do zastosowań w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W ofercie proste magnesy rusztowe koszowe jak i systemy w obudowach do montaży np.na liniach zasypowych do podawania materiału grawitacyjnie i w kolumnie. Wykonanie z różnymi magnesami. Również konstrukcje dostosowane do bezpośredniej współpracy z separatorami wszystkich metali np. na wtryskarkach wytłaczarkach itp. (link do sep.metali do tworzyw sztucznych)

Separatory magnetyczne z automatycznym oczyszczaniem

Zarówno magnesy rusztowe jak też magnesu obrotowe i liquimag wystepują w wersja w pelni automatyczych. Oczyszcanie magnesów odbywa się automatycznie w określonym cyklu czasowym co zapewnia stałą, wysoką skuteczność sepracji.

Rolki magnetyczne i separatory bębnowe

Możliwe jest zastapienie wału napędowego przenośnika za pomocą rolki magnetycznej. Pole magnetyczne oddziela cząsteczki magnetyczne od materiału, który ma być transportowany i przenosi je poza przepływ materiału. Tego typu sepratory są w stanie przyciągnąć średnie i dużee zanieczyszczenia żelaza. Bezpośrednio za przenośnikiem pracuje natomiast separator będnowy, który może automatycznie usuwać średnie i drobne zanieczyszczenia magnetyczne z ciągłego przepływu produktu. Dostępna werje bębna umieszczane w obudowie, w kórejh strumień surowca oddzielany jest od zanieczyszczeń.

Magnesy i separatory płytowe

Magnesy płytowe są zwykle instalowane nad systemami transportowymi lub pod rynnami w ciągłym przepływie produktu. Z kolei separatory przesypowe z takimi magnesami są stosowane do usuwania zanieczyszczeń żelaznych z produktów włóknistych, które mają skłonność do tworzenia tzw. „mostków”. Wbudowane magnesy zsypowe dają dobre rezultaty separacji również w odniesieniu do linii technologicznych o większych przepustowościach lub linii ciśnieniowych.

Separatory nadtaśmowe

Głównym obszarem zastosowań separatorów pasmowych jest usuwanie części ferromagnetycznych podczas transportu materiałów sypkich na systemach przenośników. Części ferromagnetyczne są oddzielane i separowane poza obszar roboczy przenośnika.

KONTAKT
ZAKŁAD MECHANICZNY
+ 48 602 152 053

SEPARATORY
+ 48 602 27 37 20
ZAKŁAD MECHANICZNY
unirob.zaklad@unirob.com.pl

SEPARATORY
unirob.sprzedaż@unirob.com.pl
YouTube